Круглий стіл «Безоплатна правова допомога: переваги, перші здобутки, пріоритети розвитку системи БПД»

Сьогодні, 16 березня 2016 року у Вінницькому коледжі Університету «Україна» за Круглим столом «Безоплатна правова допомога: переваги, перші здобутки, пріоритети розвитку системи БПД» зустрілися Вінницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, працівники Вінницької центральної міської бібліотеки імені Бевза, студенти й викладачі Вінницького коледжу та інституту Університету «Україна».

Фахівці юридичної клініки Вінницького інституту Університету «Україна» надають первинну безоплатну юридичну допомогу незахищеним та малозабезпеченим верствам населення у рамках проекту ГО «Соціальна перспектива» «Безоплатні юридичні консультації», тому на Круглому столі фахівці-юристи і студенти ділилися набутим досвідом, здобутками у галузі надання послуг із правових питань.

Студенти підготували у стислий термін ґрунтовні доповіді, пов`язані зі змінами та доповненнями, які внесені до закону України про надання безоплатної правової допомоги. Вахівська Віта (студентка 3-го курсу Університету «Україна») розповіла про безоплатну правову допомогу в Україні та роль юридичних клінік у безкоштовному консультуванні населення, згадала і про юридичну клініку, яка діє у Вінницькому інституті Університету «Україна».

Доповідачі Рожанський Ярослав і Чорнодон Тетяна (Вінницький коледж Університету «Україна») проаналізували переваги та недоліки первинної і вторинної безоплатної правової допомоги.

Із доповіддю «Роль бібліотек у правовому вихованні молоді» виступили Верещак Тетяна Анатоліївна — завідуюча відділом обслуговування та Ковтун Тетяна Андріївна — бібліотекар.

Пікановська Лариса Василівна, директор Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у своїй доповіді відзначила фаховість доповідей студентів та розповіла про пріоритети розвитку системи безоплатної правової допомоги на Вінниччині, про діяльність центрів безоплатної правової допомоги. Доповідь супроводжувалася змістовною та яскравою презентацією.

Цікава й ілюстративна була розповідь Варчука Бориса Анатолійовича, адвоката, який працює у Вінницькому місцевому центрі з надання безоплатної правової допомоги від початку його заснування. Адвокат поділився своїм досвідом зі студентами, а також здобутками за час роботи у центрі. Борис Анатолійович приніс із собою декілька справ і наші студенти мали можливість ознайомитися з ними, проаналізувати та висловити свою точку зору зі спірних питань. Він ще раз нам довів, що не все державне погане, і державний адвокат серйозно ставиться до своєї професійної діяльності.

Також поділилися своїм досвідом Смішний Олексій Іванович (начальник відділу попередньої роботи з клієнтами), Вітов Наталя Іванівна (начальник відділу організацій надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з адвокатами), Бурковська Наталя Владиславівна (головний спеціаліст відділу взаємодії з суб’єктами надання первинної правової допомоги).

Захід відбувався жваво, на високому професійному рівні у дружній та невимушеній атмосфері.